Yaşam Koçluğu Sertifika Eğitimi

Yaşam Koçluğu Sertifika Eğitimi

Eğitim Detayları

 
Telefondan bilgi almak için bizi arayabilirsiniz: 0549 460 26 06  & 0222 320 1001 .Daha sonra bilgi almak için bu sayfada yer alan 'Detaylı Bilgi Talep Et' üzerindeki İletişim Formunu doldurabilir ve mobilden Whatsapp Destek Hattı' na tıklayarak merak ettiğiniz konularda destek alabilirsiniz.
 

Yaşam Koçluğu Eğitimi Amacı:

Yaşamınıza kolaylık ve profesyonellik getirmek ve koçluk mesleğine ilişkin kaliteli ve eksiksiz bir eğitim sağlamaktadır.

Yaşam Koçluğu Eğitimi Eğitimcileri:

Yaşam Koçluğu Sertifika Eğitimi,  Profesyonel Koç Sefer KAYAOĞLU ve Psikolojik Danışman Dilek KIRCAOĞLU tarafından sunulmaktadır. 

Eğitim Sertifikası ve Onayı: 

Başkent Üniversitesi Onaylı ve Sertifikalı bir eğitimdir. Eğitimler tamamlandıktan sonra hak kazanılan sertifikalara E-devlet üzerinden de ulaşılmaktadır.

Eğitimi Süresi:  

Uzaktan + Online + Süpervizyon Eğitimi:  100 Saatlik bir sertifika programıdır.

- Sosyal hayat ve iş hayatın pek çok noktasında size yol gösterecek olan bu eğitim ile yeteneklerinizi ve potansiyelinizi geliştirirsiniz.

- Liderlik, yöneticilik ve iletişim becerilerinizi üst seviyeye çıkarmak için etkili bilgi, yol ve yöntemler öğrenirsiniz.

- Hedeflerinize inanıp, başarıya odaklanıp, etkili bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İçsel özgürleşme yaşarsınız.

- Farklı bakış açıları kazanarak, sorunlara pratik çözümler üretme konusunda kendinizi geliştirirsiniz.

- Kendi hayatınızda ve çevrenizdeki insanların hayatlarında iyileşmelere tanık olursunuz.

- Profesyonel Koçluğu meslek olarak yapmak isterseniz yetkin ve profesyonel bir adım atmış olursunuz.
- Psikolojik Danışmanlık, Yaşam Koçluğu gibi meslekleri yapmakta iseniz mesleki açıdan hizmetlerinize yeni bir halka eklersiniz.
- Öğretmenlik, eğitmenlik vb. meslekleri yapmakta iseniz iletişim, eğitim-öğretim becerilerinizi üst seviyeye taşıyarak, kişilere rehberlik etmeleri için destek olursunuz. 

Özetle; Yaşam Koçluğu Sertifika Eğitimi ile koçluk mesleğinde yeterliliği sağlayacak, mesleği yüksek standartlarda icra ederek, fark yaratacak, üst seviyede koçluk becerisi edinecek, kendi yaşantınızda ve başkalarının yaşantılarında fark edilebilir iyileşmeler sağlayacak, var olan iş ve özel ilişkilerinizde potansiyelinizi arttıracak, doğru iletişim kurabilecek, öncelikle kendinize ve başkalarına liderlik yapma becerilerini geliştirebilecek ve mesleği icra ederken, performansınızı üst seviyelere taşıyacaksınız. 

Eğitimlerimize Türkiye'nin her yerinden her sene 10.000'lerce kursiyer katılım sağlamaktadır.

- Kendini geliştirmek isteyen lise, üniversite mezunları ve üniversite öğrencileri, 
- Eğitmenler, 
- Psikolojik Danışmanlar,
- Psikologlar, 
- Sağlık çalışanları, 
- Koçluk alanında profesyonelleşmek isteyenler,  
- Kişisel gelişim alanında çalışmak isteyen kişiler,
- Eğitimden alacağı bilgilerle kişisel gelişimine katkı sağlamak isteyenler.

YAŞAM KOÇLUĞU PROGRAM İÇERİĞİ;
-Programın amacı ve hedefleri nelerdir?
-Koçluk nedir?
-Koçun kişisel özellikleri nelerdir?
-Koçlukta etik değerler
-Koçluğa giriş
-Koçlukta derinleşme, bireyi tanıma ve harekete geçirme 
-Koçluk görüşmelerine genel bakış
-Yaşam koçluğunda kullanılabilecek araçlar
- Stres ve kaygı yönetimi 
- Bilinç altına inme teknikleri 
- Çapa atma 
- Yaşam çemberi 
- Perspektif 
- Hedef çalışmaları 
- Temel iletişim becerileri 
- Planlama, zaman yönetimi 
- Kendine koçluk 
- Zaman çizgisi 
- Koçluk süresi

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ ONAYLI YAŞAM KOÇLUĞU EĞİTİM İÇERİĞİ       
KOÇLUKTA DERİNLEŞME-BİREYİ TANIMA VE HAREKETE GEÇİRME
•     Koçluk alan kişinin öğrenme tipi nasıl saptanır?
     1.     Görseller:
     2.     İşitseller:
     3.     Dokunsallar:
•     Koçluk alan kişinin kişilik tipi nasıl saptanır?
•     Koçluk alan kişinin inanç kalıpları nasıl saptanır?
•     Değerler neden önemlidir?
•     Koçluk alan kişiden gelebilecek tepkileri nasıl okuyabiliriz?
•     Hedef belirlerken nelere dikkat edilmelidir? Hedef nasıl olmalıdır?
•     SMART Metodu nedir?
•     Koçluk alan kişiyi nasıl harekete geçirebiliriz?
•     Ödev verme nedir?
•     Ödev kontrolleri nasıl yapılır?
•     Görüşmeyi sonlandırma nasıl yapılır?
•     Görüşme zamanı etkin olarak nasıl kullanılır?
•     Ne zaman bir uzmana yönlendirmek gerekir?
-     KOÇLUK GÖRÜŞMELERİNE GENEL BAKIŞ
•     Görüşme ne sıklıkla düzenlenmelidir ve süresi ne olmalıdır?
•     Görüşme ortamı nasıl olmalıdır?
•     Talep edilecek fiyat nasıl belirlenir?
•     Görüşmede koçluk alan kişi ile yapılacak sözleşme/anlaşma nedir?
•     Hangi kurallar oluşturulacaktır?
•     Kuralların hatırlatılması neden önemlidir?
•     Hangi durumlarda, koçluk alan kişi hangi uzmana yönlendirilir?
•     Süpervizyon nedir? Neden önemlidir?
     YAŞAM KOÇLUĞU GÖRÜŞMELERİNDE KULLANILABİLECEK ARAÇLAR
•     Koçluk görüşmelerinde kullanılabilecek yöntemler nelerdir?
     1.     Metafor
     2.     Yaşam çemberi
     3.     Çerçeveleme-yeniden çerçeveleme
     4.     Çapa atmak
     5.     Bireyi tanıma teknikleri
     6.     I CAN DO (yapabilirim) modeli
     7.     Koçun kendisini kontrol edebileceği sorular

 

1. Ön bilgi başvurunuz sonrası eğitim danışmanlarımız tarafından detaylı bilgilendirme sağlanır.

2. Video ve PDF kaynaklar, canlı bağlantılar, yüz yüze eğitimler, sınav tarihleri ve şekli hakkında bilgi alırsınız.

3. Üyelik işlemleriniz tamamlanır ve Yaşam Koçluğu Eğitim panelindeki tüm dökümanlara erişiminiz gerçekleşir. Ayrıca mobil uygulamalarımız üzerinden de eğitimlerinize dilediğiniz yer ve zamanda erişebilirsiniz.

4. Eğitim kaynakları eğitimciler tarafından özenle hazırlanmış, Başkent Üniversitesi onayından geçmiş video ve pdf kaynaklardan oluşur, kaynaklardan yararlanarak bilgi seviyenizi geliştirirsiniz.

5. Edindiğiniz bilgileri canlı yayınlarda eğitimleriniz ile pekiştirir, kendilerinden destek alma fırsatına sahip olursunuz

6. Yüz yüze eğitimlerdeki uygulamalar ile edindiğiniz bilgileri eğitimcilerimizin kontrolü, yönlendirme ve önerileri ile hayata geçirmeye başlarsınız.

7. Eğitim sürecinizden sonra sınava tabi olursunuz ve başarıyla tamamladığınız eğitim sertifikasını almaya hak kazanırsınız.

“Koç, ilgili yasal süreçler, kalite normları ve hizmet prosedürleri çerçevesinde; koçluk süreçlerinin iş organizasyonu ve süreç başlatma faaliyetlerini gerçekleştiren, koçluk sürecini yürüten ve bireysel mesleki gelişimini sağlayan nitelikli kişidir.


Koç, danışanların kişisel ve profesyonel potansiyelini gerçekleştirmeye yönelik farkındalık, gelişim ve çözüm seçeneklerini artırıcı ve bu yönde destekleyici çalışmaları yürütür.” 

Profesyonel Koçlar; Psikolojik Danışman, Psikolog değildir. Gündelik problemlerde farklı bakış açıları kazandırır. Pratik problem çözme ve iletişim becerileri sağlar.


Koçluk ilişkisinde, koçun tüm sorumluluğu üzerine alarak, sihirli bir değneği varmışçasına danışana yardım etmesi söz konusu değildir. Koçun sorumlulukları başka, danışanın başkadır. Ve her iki taraf bunları yerine getirmelidir. Koç sadece destek verebilir. Koç “iyileştirme” garantisi veremez.

Bu sayfada yer alan 'Detaylı Bilgi Talep Et' ya da 'Buraya Tıklayarak' İletişim Formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız sizi arayıp, tüm merak ettiğiniz konularda yardımcı olacaklardır.

Kursiyer Yorumları (28 Adet)

 • İDİL RÜZGARLIOĞLU
  26/02/2020

  Merhaba, Öncelikle bu yolda bana ışık olan sorduğum her soruya tüm nezaketi ve bilgi donanımı ile cevap veren eğitim danışmanım Seçil Hanım'a ve yıllardır biriktirdiği tüm tecrübeyi bizimle paylaşan hocalarımıza ve kendimizi geliştirebilmek konusunda bize bu imkanı tanıyan Aknet Anadolu ailesine sonsuz teşekkürlerimi iletmek isterim. Hayatta bildiklerimizin öğretmeni bilmediklerimizin öğrencisi olmaya devam ettiğimiz sürece avcumuzda ki ışığı yaymaya devam edeceğiz. Öğretmenlik hayatım boyunca daha öğreneceğim ve öğrencilerime katkı sağlayacağım ne çok şey varmış teşekkürler Dilek Hocam ve Sefer Hocam...

 • ESRA DOĞAN
  01/03/2021

  Danışmanım Fatma hanıma çok teşekkür ediyorum. Bu süreçte sorduğum her soruya çok hızlı cevap verdi her konuda yardımcı oldu ayrıca eğitim videoları canlı dersler ve süoervizyon eğitimi çok faydalı oldu bir çok farkındalık kazandırdı teşekkür ediyorum sefer ve dilek hocalarıma

 • ÖZLEM DURUR
  09/04/2021

  Yasam koçluğu eğitim sertifika programı için bilgi almak istemiştim. Sadece içerik ve koşullarını öğrenecektim , bu eğitimi almaya cok da niyetli değildim. Hatta aklımda başka bir egitim bir programi vardi. Tuğçe Nur Demir Hanım bana dönüş yaparak bilgilendirdiler. Benim kafamdaki program daha uygun ücretli olmasına rağmen, tek bir görüşmeyle beni bu eğitime ikna etti. 1. Çok zarif, kısa öz ifadeleriyle tüm soru işaretlerini tek bir hamlede ortadan kaldırması kişiyi o an ikna etmede çok etkili 2. Eğitimin içeriğini hem doyurucu, hem akıcı ifadelerle çok güzel aktardı. Uzatmada, sakizlastirmadan karşı tarafı bezdirmeden pratik ve etkili bilgi starımınsa bulundu 3. Ödeme koşullarında uygun ödeme şartlarının sunulmasi karar vermemi kolaylaştırdı. 4.Sunumu çok asil, çok sıcak ve asla ısrarcı degil. Eğitimdeki kaliteyi kendi kişisel sunum kalitesiyle en güzel şekliyle yansıtıyor. 5. Hocalarımızı çok detaylı ve net şekilde tanıtıyor. Ikna olmamin bir sebebi de budur. Eğitim alacağım hocalarımın güçlü alt yapısı benim için çok önemli. Fakat ilginçtir ki hocalarımız da çok mütevazı. Ders videolarını izlerken kendilerinden çok da detaylı bahsetmediler. Özellikle Tuçe Hznim'i arayarak onların detaylı bilgisini tekrar istedim. Cevremde bu eğitimim ile ilgili bilgi kaynaklarim sorulduğunda, güvenilirliği sorgulandığında, hocalarımdan onur duyarak bahsetmek isterim. Bunu gerçek anlamda önemsiyorum. 6-Tuce Hanım bu koçluk sertifika programının üniversite rektör onaylı olduğundan da bahsetti ki bu da çok değerli. Etrafta çok farklı boyut ve içerikte programlar var ve bilimsel yaklaşılmış , üniversite ortamından onay almis bir programi takip etmek ayrıca güven verdiği gibi, hizmet vereceğim ortamda da bunu yansıtmak ve bu güveni vermek isterim. 7- Ilk canlı yayınla birlikte, ilk videolarla birlikte daha şimdiden pratik sahada gözlemlerimde aldığım bilgilerden yararlandigimi rahatlıkla söyleyebilirim.Bakis açım değişti. Bu mesleği bilimsel perspektiften ve resmi onay almis, etik değerlere dikkat edilmesi gereken yönleriyle bizlere aktarmaları bende çok büyük etki ve özgüven yarattı. Gerçekten üniversitenin o bilimsel rüzgârı kendi sahamdaki çalışmalarımda bir stil tarz oluşturmada çok etkili oldu. Algım değişti. Çok güzel bir yolculuğa çıktığımı düşünüyorum. Emeğinize sağlık.

 • MELTEM AKKIZ GÖÇER
  21/04/2021

  Temel koçluk videolarını bitirdim, diğer eğitimlere başladım, bir gazeteci olarak hem kendimi geliştirmek hem de yepyeni bir meslek edinme yolunda ilerlemek muhteşem bir deneyim. Yolumu aydınlattığınız için sonsuz teşekkürler

 • SEVİNÇ SERCAN
  03/02/2021

  Aldığım yaşam koçluğu eğitiminden çok memnun kaldım,hocalarıma teşekkür ediyorum..Eğitim danışmanım Fatma Gül Kavçak hanıma da ilgisi,yönlendirmesi için çok teşekkür ediyorum..

 • MELİKE KARS
  06/02/2021

  Sevgili hocalarımız müthiş bir özveri ile cabalayip hepimize tek tek ilgilendiler. Özellikle süpervizyon eğitimi çok verimli geçti. Aknet Anadolu ailesine teşekkür ediyorum. İstediğim her an ulasabildigim her zaman sabırla tüm sorularımı cevaplayip ilgilenen sevgili danışmanım Seçil hanıma ayrıca teşekkür ediyorum.

Tüm Yorumları Göster